City Pride School Nigdi has won Sustainability Award of US$ 2500 ( approx. 190000 Rs.) in an International Competition addressing Sustainable development goals. Our school project ,named YUGMA is one among 17 International winners::Success at Maharashtra State Scholarship Examination (CBSE Merit List).7 students from City pride school appear in the state merit list.State Rank 2 DEVANSH SACHIN NARKE 92%, State Rank 4 PRANAV MANOHAR PATIL 90.6%,State Rank 6 SHRUTI CHETAN KURKURE 89.3%, State Rank 7 SUMEET SHRIKRISHNA SINDAGI 88.6%, State Rank 9 RISHITA AJIT JAMBHEKAR 87.3%,State Rank 9 VEDANT RAJESH AFRE 87.3%. ::Thank you for your overwhelming response for pre-primary section admissions 2022-2023:: City Pride Group of Schools has been awarded the prestigious Times School Survey of the best school 2021 in two categories, i.e, The Innovative Learning School and Student Satisfaction::Remarkable achievement in the CBSE Std 10 Board Examination 2020-21, Tanishq Borkar-99.4%, Rane Janhave-99.2%, Oruganty Arnav-98.8%::City Pride School recognised the top ranked school of the City in the category of National Curriculum in the servey conducted by the Dexter Consultancy Private Ltd ::City Pride School has received "Best Enterprising School Award" in the Innoventure Intelligence Plus National Level competition 2020::CPS star Siddhesh Niphadkar shining as Youngest Achiever of INDIA BOOK OF RECORD::City Pride School has been awarded as The School of the Nation Award 2018-19 by Funtoot::Remarkable achievement in Maharashtra state scholarship Exam. 10 students from City Pride School appeared in the CBSE State Merit List::City Pride School once again secured top position in the category of Screen time management conducted by Times school Online education survey 2020::City Pride School gives preference to Konkani linguistic community for admissions::The best school, City Pride School receives International School Award 2019-2022 by British Council::India's School Merit Awards 2019 has been declared and City Pride School is Ranked Number 1 in India under the Top CBSE School for the parameter "Value for Money"
 
Intra School Competitions
 
The following students win in Intra School Competitions
 

   


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

City Pride School, Nigdi

Intra School Result 2021

STD 1

Name of the Competition - English Poem Recitation  

  

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Bhavya Singh

Joy

2

Second

Om Pendharkar

Love

3

Third

Preet Mutha

Peace

 

Consolation

   

4

1

Arnav Bhujbal

Joy

5

2

Vaishnav Rajesh

Joy

6

2

Ayaan  Darekar

Wisdom

 

Name of the Competition - Hindi Poem Recitation      

    

Sr.No

Position won

Name of the Winners

Division

1

First

Manasvi Deshpande

Joy

2

Second

Ishan Chhangani

Wisdom

 

Consolation

 

 

3

1

Devishka Soni

Love

 

 Name of the Competition - Marathi Poem Recitation   

  

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Arnav Kale

Wisdom

   

 

 

2

Second

Kanaad Kanase

Joy

   

 

 

3

Third

Manasvi Dhake

Joy

 

Consolation

 

 

4

1

Ira Kulkarni

Peace

 

 

 

 

5

2

Shardul Bobade

Peace

 

Name of the Competition - Clay Modelling Competition

 

Sr. No.

Position won

Name of the Winners

Division

1

First

Sharva Chaphalkar

Love

 

 

   

2

Second

Manan Navadar

Wisdom

 

 

   

3

Third

Priansh Sidhpura

Love

 

 

   
 

Consolation

   

4

1

Ruhi Chaudhary

Wisdom

 

 

   

5

2

Arnav Patil

Joy

6

2

Mukta Vaidya

Love

 

 Name of the Competition - Solo Dance

 

Sr. No.

POSITION  WON

Name of the Winners

Division

1

First

Sharvi Phalke

Love

 

 

 

 

2

Second

Anannya Tidke

Peace

 

 

 

 

3

Third

Hrutvi Kale

Love

 

 

 

 

4

Consolation 1

Pravasthi Sivakumar

Joy

 

 

 

 

5

2

Spruha Khair

Love

    

Name of the Competition – Solo Singing

Sr. No

POSITION  WON

Name of the Winners

Division

1.

First

Ravi Kutte

wisdom

 

 

 

 

2.

Second

Devansh Shiraskar

Peace

 

 

 

 

3.

Third

Anvi Chavan

Love

 

 

 

 

4.

Consolation 1

Sayali Joshi

wisdom

 

 

 

 

5.

2

Sanvi More

Joy

 

STD 2

Prize

 STD II  -  Story narration ( English)

DIV

2nd Consolation

Aayush Potdar                 

II – PEACE

1st Consolation

Anushka Warule      

II - PEACE

3rd Prize

Advaita Arikkel                       

II - JOY

2nd Prize

Nair Smriti                            

II - LOVE

1st Prize

Birajdar Mihika Shivraj        

II - LOVE

 

 

 

 

STD II  - Story narration

( Marathi)

 

2nd Consolation

 Arjun Narawade  

Spruha Bidkar

II – PEACE

II- WISDOM

1st Consolation

Riya Khairnar  

II - WISDOM

3rd Prize

Advait Joshi    

Ruhika Kulkarni

II – JOY

II-  JOY

2nd Prize

Ovee Badve         

II - JOY

1st Prize

Pratyush Doke

II - JOY

 

STD II  - Story narration

(Hindi)

 

1st Consolation

Adarsh Srivastava

II - - WISDOM

1st Prize

Aarna Jain    

II - LOVE

 

 

 

 

STD II  – Clay Modelling  

 

 

2nd Consolation

Gade Shaurya Vishal

II - LOVE

1st Consolation

Ira Kurale

II - JOY

3rd Prize

Kshtakshi Borkar

II - PEACE

2nd Prize

Bhosale Priti Prakash

II - LOVE

1st Prize

Inamdar Aryan Sagar

II - LOVE

 

 

 

 

STD II  -  Dance

 

2nd Consolation

Anushka Garg

II - LOVE

2nd Consolation

Ananya Sonulwar

II - PEACE

1st Consolation

Hesha Chaudhari

II JOY

3rd Prize

Kartik Ramani

II - - WISDOM

2nd Prize

Aaradhya Jadhav

II - - WISDOM

1st Prize

Payoja Jambhekar

II - - WISDOM

 

 

 

 

STD II  - Singing

 

2nd Consolation

Anvi Kashid

II - PEACE

1st Consolation

Neil Bhide

II JOY

3rd Prize

Rudransh Lakhera

II - LOVE

2nd Prize

Dakshita Dave

II - - WISDOM

1st Prize

Manava Deshpande

II JOY

 

Std 3

Character Dramatization

ENGLISH

1.

Dristhi  Jaisinghani- III WISDOM

1st Prize

2.

Sayee Mahadik-  III PEACE

1st consolation

HINDI

1.

ARAV LATE - III WISDOM

1ST PRIZE

2.

KABIR BHASIN - III PEACE

2nd  PRIZE

3.

RUDRANSH  PATIL -  III JOY

1st consolation

MARATHI

1.

PARNAVI GADE - III JOY

1ST PRIZE

2.

ARUNDHATI SURWADE- III JOY

2nd  PRIZE

3.

KIMAYA GAONKAR-  III WISDOM

1st consolation

SALAD DECORATION 

1

MEDHA DEORE - III LOVE

1ST PRIZE

2

KHUSHI ANAVATTI- III JOY

2nd  PRIZE

3

AARUSH KATHALE-  III WISDOM

3RD PRIZE

4

AARNAV NEMADE-  III WISDOM 

ANAGHA SULE – III JOY

1st consolation

5

SHREYA PATIL-  III LOVE    

MADHYAMA BARHATE – III JOY

2ND consolation

BEST OUT OF WASTE 

1

ARNAV  ABNAVE -  III LOVE   

 

1ST PRIZE

2

ISHAAN DUMBRE -  III JOY   

 

2nd  PRIZE

3

PURAV MUTHA -  III PEACE    

3RD PRIZE

4

DHRUV  KULKARNI -  III WISDOM    

1st consolation

5

SIDHESH CHOUNDKAR-  III LOVE    

VIDHISHA AGARWAL – III PEACE

 

2ND consolation

SOLO  DANCE 

1

FATEMA SAYYED -  III PEACE

1ST PRIZE

2

AARYA VELAPURE -  III LOVE    

 

2nd  PRIZE

3

SPRUHA DESHPANDE -  III LOVE    

3RD PRIZE

4

KIARA  AGARWAL -  III LOVE    

1st consolation

5

YUVAAN SHETTY-  III WISDOM    

2ND consolation

SOLO  SINGING

1

SMRUTI WALKE -  III WISDOM    

1ST PRIZE

2

ABHEER VIBHUTE -  III PEACE    

 

2nd  PRIZE

3

VANISHA GAONKAR-  III JOY    

 

3RD PRIZE

4

KAVISH DESHMUKH-  III WISDOM    

 

1st consolation

5

SHRAVYA AMBIKAR-  III WISDOM    

SANHITA EKBOTE – III WISDOM

 

2ND consolation

 

STD 4

 

Competition Name: CHARACTER DRAMATIZATION

ENGLISH

Consolation

Anulekha Nambiar [4 Peace]

First Prize

Akshara Chamakuri [4 Peace]

HINDI

Consolation

Aksh Banka [4 Joy]

First Prize

Ojas Palikundwar [4 Love]

MARATHI

Consolation

Rajas Deshpande [4 Wisdom]

First Prize

Parth Kulkarni [4 Love]

 

 

 

Competition Name: SALAD DECORATION

2nd Consolation

Naitik Warishe [4 Love]

Saisha Desai [4 Peace]

1st Consolation

Navya Sharma [4 Wisdom]

3rd Prize

Diya Borole [4 Peace]

2nd Prize

Veena Raut [4 Love]

1st Prize

Aarvi Kad [4 Joy]

 

 

Competition Name: SOLO INSTRUMENTAL

2nd Consolation

 Arnav Bhagat [4 Love] 

 Yukhtah Deshmukh [4 Peace]

1st Consolation

Abhinav Thakare [4 Joy]

Arya Pharande [4 Peace]

3rd Prize

 Maanas Patil [4 Joy]

2nd Prize

 Aradhya Jiwatode [4 Joy]

1st Prize

 Sanika Sohoni [4 Love] 

 

 

Competition Name: SOLO DANCE

2nd Consolation

?Diya Bansal [4 Joy] 

1st Consolation

?Antara Kalamkar [4 Wisdom] 

3rd Prize

?Veda Nair [4 Joy] 

2nd Prize

?Swara Saindane [4 Love] 

1st Prize

 Aayushi Bhalgat [4 Wisdom] 

 

 

Competition Name: SOLO SINGING

2nd Consolation

?Vijay Tulaskar [4 Joy] 

?Jiana Chhetia [4 Joy] 

1st Consolation

?Adwika Rajit [4 Love] 

3rd Prize

?Asmi Deshmukh [4 Love] 

2nd Prize

?Shraavi Pawar [4 Peace] 

1st Prize

?Sharanya Deshmukh [4 Joy] 

 

 

Std V

STD – V  Character dramatization  [English]

1 consolation

Vidita Patil – V love

 

1st prize

 

Aadya  Jamble – V joy

 

 STD – V character dramatization [Hindi]

1 consolation

Radha Belsare- v peace

 

1st prize

  Rajavi Shinde  - v joy

 

STD – V character dramatization [ marathi ]

1st consolation

Ruturaj Birajdar – v love

Ghanshyam Deshpande- v peace

 

2nd prize

  Maitreyi  Joshi  - v joy

 

1st prize

Sharanya Sawant  - v joy

 

 

Salad decoration

2nd consolation

Nilakshi Shinde   - v wisdom

Kartiki Sonawane  - v joy

 

1st consolation

Vedasri  - v joy

 

3rd prize

Arjun Govilkar  - v Love

 

2nd prize

Bhavgya Parakh - v love

 

1st prize

Angel Patel - v peace

 

 

 

 

 

Solo dance

2nd consolation

Anvi Dwivedi – v joy

 

1st consolation

Saee Bugde – v peace

 

3rd prize

Aarohi Bhalerao – v Love

 

2nd prize

Arjan Singh Gill- v Peace

 

1st prize

Pritika Mandal- v joy

 

 

Solo singing

2nd consolation

Aarnav Indurkar – v joy

 

1st consolation

Kananika Bhide – v love

 

3rd prize

Sarthak Chordia- v love

 

2nd prize

Sanika Gulvani-v peace

 

1st prize

Kshitij Randive- v joy

 

 

 

Solo instrumental

2nd consolation

Vardhan Surana -v  joy

 

1st consolation

Hetansh Gohel-v wisdom

 

3rd prize

Aarna Malegaonkar –v joy

 

2nd prize

Ishaan Agarwal - v peace

 

1st prize

Satyaj Hedaoo –v joy

 

    

   STD 6

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Soha Jamadar

VI-Hope

Mask Making

First

2

Vanshika Phadtare

VI-Courage

Mask Making

Second

3

Swastishree Mohite

VI-Courage

Mask Making

Third

4

Labhesh Chaudhari

VI-Hope

Mask Making

Third

5

Viraj Lokhande

VI-Hope

Mask Making

Consolation-First

6

Adhiraj Bhondwe

VI-Vigour

Mask Making

Consolation-Second

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

7

Avaneesh Phalke

VI-Vigour

Best out of Waste

First

8

Vedant Afre

VI-Courage

Best out of Waste

Second

9

Ritvij Mohite

VI-Vigour

Best out of Waste

Third

10

Vivan Rathod

VI-Vigour

Best out of Waste

Consolation-First

11

Chaitanya Bobade

VI-Hope

Best out of Waste

Consolation-Second

12

Ayush Bagal

VI-Faith

Best out of Waste

Consolation-Third

    

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

13

Saiesh Prakash

VI-Hope

Speech Competiton

First

14

Anoushka Chaudhari

VI-Hope

Speech Competiton

Second

15

Aarya Arikkel

VI-Faith

Speech Competiton

Second

16

Ishani Ghare

VI-Courage

Speech Competiton

Third

17

Anvi Belsare

VI-Vigour

Speech Competiton

Third

18

Rajvardhan Jadhav

VI-Faith

Speech Competiton

Consolation

     

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

19

Chaitanya Deshpande

VI-Vigour

Solo Instrumental

First

20

Aarya Jadhav

VI-Hope

Solo Instrumental

Second

21

Jason Claver

VI-Faith

Solo Instrumental

Third

22

Arjun Kadam

VI-Vigour

Solo Instrumental

Consolation-First

23

Shriya Ankolikar

VI-Courage

Solo Instrumental

Consolation-Second

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

24

Ananya Ambikar

VI-Courage

Solo Song

First

25

Pranav Bankar

VI-Vigour

Solo Song

Second

26

Smera Prabhu

VI-Hope

Solo Song

Third

27

Rishita Jambhekar

VI-Courage

Solo Song

Consolation-First

28

Naman Karnawat

VI-Faith

Solo Song

Consolation-Second

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

29

Arya Radekar

VI-Courage

Solo Dance

First

30

Paramitha S.

VI-Faith

Solo Dance

Second

31

Aarav Nair

VI-Courage

Solo Dance

Third

32

Riya pawar

VI-Vigour

Solo Dance

Consolation-First

33

Tanish Chheda

VI-Hope

Solo Dance

Consolation-Second

    

    

   STD 7

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Anshika  Deshmukh

7th Courage

Book Mark Making

First

2

Esheeta Kadam

7th Courage

Book Mark Making

Second

3

Shalvi-shaha

7th Courage

Book Mark Making

Third

4

Siddhant Agarwal

7th Faith

Book Mark Making

Third

5

Adwita Patil

7th Faith

Book Mark Making

Consolation (First)

6

Anvika Davangere

7th Hope

Book Mark Making

Consolation Second

    

    

7

Palak Choudhary

7th Faith

Doodle Art

First

8

Gargi Desai

7th Hope

Doodle Art

Second

9

Neela  Dass

7th Vigour

Doodle Art

Third

10

Jigisha  Patil

7th Courage

Doodle Art

Consolation (First)

11

Ishita raskar

7th Faith

Doodle Art

Consolation Second

    

12

Shreya Inamdar

7th Hope

Speech Competition

First

13

Swarnim Kakade

7th Vigour

Speech Competition

Second

14

Nisha Kamlesh Thakur

7th Courage

Speech Competition

Third

15

Swara Shende

7th Hope

Speech Competition

Consolation (First)

16

 Arnav Kothawade

7th Hope

Speech Competition

Consolation Second

    

    

17

Manjiri Kulkarni

7th Faith

Solo Singing

First

18

Gargi Khair

7th Faith

Solo Singing

Second

19

Sayee Shiraskar

7th Faith

Solo Singing

Third

20

Radhika Bajpai

7th Faith

Solo Singing

Consolation (First)

    

    

21

Shalmalli Yelkar

7th Vigour

Solo Dance

First

22

Shrutishree dadewar

7th Hope

Solo Dance

Second

23

Yukta Jain

7th Faith

Solo Dance

Third

24

Anavi  Sathe

7th Faith

Solo Dance

Consolation (First)

25

Megh Vadhiya

7th Faith

Solo Dance

Consolation Second

    

    

26

Hazel Jerin

7th Vigour

Solo Instrumental

First

27

Varad Yogesh Khandare

7th Vigour

Solo Instrumental

Second

28

NIVEDH NAIR

7th Courage

Solo Instrumental

Third

29

Nikhar Mehta

7th Vigour

Solo Instrumental

Consolation (First)

30

Saanvi Rahul Bhake

7th Hope

Solo Instrumental

Consolation Second

    

   STD 8

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

 

 

 

 

 

1

Swara Nitin Shiraskar

VIII Hope

Doodle Art    

FIRST

2

Bhargavi Rakesh Kale

VIII Hope

Doodle Art    

SECOND

3

Vihaan Goyal

VIII Vigour

Doodle Art    

SECOND

4

Aaliyah Yusuf

VIII Hope

Doodle Art    

THIRD

5

Avani kulkarni

VIII Faith

Doodle Art    

Consolation (First)

6

Siya Sandeep Kupate

VIII Vigour

Doodle Art    

Consolation (Second)

7

Sujay S.Sindagi

VIII Vigour

Doodle Art    

Consolation (Third)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Samarth?Vaidya? 

VIII Vigour

Mad-ad

FIRST

9

Sakshi Yogesh Ghate? 

VIII Courage

Mad-ad

SECOND

10

Prathamesh Mahambare? 

VIII Faith

Mad-ad

THIRD

11

Nandini Gachhi 

VIII Faith

Mad-ad

Consolation (First)

12

Sparsh Akshay Shah 

VIII Vigour

Mad-ad

Consolation (Second)

 

 

 

 

 

13

Kanak Sardeshmukh

VIII Hope

Music

FIRST

14

Shreya Watwe

VIII Hope

Music

SECOND

15

Aradhya Kurve

VIII Courage

Music

THIRD

 

 

 

 

 

 

16

Ojas Dongare.

VIII Hope

solo instrumental

FIRST

17

Deetya Shetty

VIII Courage

solo instrumental

SECOND

18

Sarthak Pandurang Babar

VIII Faith

solo instrumental

THIRD

19

Arnav karke

VIII Faith

solo instrumental

Consolation (First)

 

 

 

 

 

20

Anushka Shedge

VIII Courage

solo dance

FIRST

21

Sai Gojamgunde

VIII Hope

solo dance

SECOND

22

Anvesha Wani

VIII Faith

solo dance

THIRD

    

    

   Std 9

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Shreya Bhor

Hope

Extempore

1st

2

Samrudhi Somwanshi

Hope

Extempore

2nd

3

Bhargav Gorane

Faith

Extempore

3rd

 

 

 

 

 

4

Advika Ayakar

Courage

Tessellation

1st

5

Arya Chavan

Faith

Tessellation

2nd

6

Tanvi Kondedeshmukh

Faith

Tessellation

3rd

7

Yash Bhavale

Vigour

Tessellation

1st consolation

8

Vedika Lele

Courage

Tessellation

2nd consolation

 

 

 

 

 

 

9

Snigdha Rajit

Vigour

Mad-ADs

1st

10

Tanishka Kulkarni

Faith

Mad-ADs

2nd

11

Swanandi Sawant

Vigour

Mad-ADs

3rd

12

Isha Mane

Vigour

Mad-ADs

1st consolation

13

Ritisha Borde

Courage

Mad-ADs

2nd consolation

 

 

 

 

 

14

Neerav Kotasthane

Vigour

Solo Singing

1st

15

Vedant Wadekar

Hope

Solo Singing

2nd

16

Shaurya Hirlekar

Vigour

Solo Singing

3rd

 

 

 

 

 

17

Atharva Joshi

Vigour

Solo Instrumantal

1st

18

Varada Nair

Hope

Solo Instrumantal

2nd

 

 

 

 

 

19

Anusha Murty

Courage

Solo Dance

1st

20

Maahi Nayamgodar

Vigour

Solo Dance

2nd

21

Arsha Sadan

Faith

Solo Dance

3rd

22

Mukta Govilkar

Courage

Solo Dance

1st consolation

    

    

   STD 10

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Shreyans Kota

X Faith

  Solo Instruemntal    

First

2

Jack Farrell

X Faith

  Solo Instruemntal    

Second

3

Aayushree Arun Hebbare

X Courage

  Solo Instruemntal    

Third

4

Sahil Dama

X Vigour

  Solo Instruemntal    

Third

 

 

 

 

 

 

5

Urvi Brahme

X Faith

 Solo Singing 

First

6

Paras Kulkarni

X Hope

 Solo Singing 

Second

7

Nimisha Joshi

X Faith

 Solo Singing 

Third

8

Arya Kulkarni

X Courage

 Solo Singing 

Consolation

 

 

 

 

 

 

9

Nandana Rajesh

X Hope

Solo Dance

First

10

Sania konde

X Hope

Solo Dance

Second

11

Reva Dhananjay Shahane

X Courage

Solo Dance

Consolation

 

 

 

 

 

 

12

Aditya Shelar

X Vigour

Logo designing & Painting

First

13

Sanika Rakesh Deshmukh

X Courage

Logo designing & Painting

Second

14

Ketaki Toke

X Faith

Logo designing & Painting

Third

15

Mrunmayee Mane

X Vigour

Logo designing & Painting

1st Consolation

16

Samruddhi Adlinge

X Faith

Logo designing & Painting

2nd Consolation

17

Soundarya baravkar

X Vigour

Logo designing & Painting

3rd Consolation

 

 

 

 

 

 

 

18

Sameera Kalbhor

X Courage

Ramp Walk

First

 

 

 

 

 

 

19

Saanvi Prakash

X Vigour

Extempore

First

20

Krishna bobade

X Courage

Extempore

Second

21

Chinmayi Pethkar

X Courage

Extempore

Third

22

Riddhi Vaidya

X Courage

Extempore

Consolation

    

    

   Std 11

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Adarsh Yogesh Thakare

XI Science

  Solo Instruemntal    

Consolation

 

 

 

 

 

2

Sachi Anikhindi

XI Science

Solo Dance

Third

 

 

 

 

 

3

Faheemuddin Sayyed

XI Science

Brochure Making

First


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

   STD 6

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Soha Jamadar

VI-Hope

Mask Making

First

2

Vanshika Phadtare

VI-Courage

Mask Making

Second

3

Swastishree Mohite

VI-Courage

Mask Making

Third

4

Labhesh Chaudhari

VI-Hope

Mask Making

Third

5

Viraj Lokhande

VI-Hope

Mask Making

Consolation-First

6

Adhiraj Bhondwe

VI-Vigour

Mask Making

Consolation-Second

    

    

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

7

Avaneesh Phalke

VI-Vigour

Best out of Waste

First

8

Vedant Afre

VI-Courage

Best out of Waste

Second

9

Ritvij Mohite

VI-Vigour

Best out of Waste

Third

10

Vivan Rathod

VI-Vigour

Best out of Waste

Consolation-First

11

Chaitanya Bobade

VI-Hope

Best out of Waste

Consolation-Second

12

Ayush Bagal

VI-Faith

Best out of Waste

Consolation-Third

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

13

Saiesh Prakash

VI-Hope

Speech Competiton

First

14

Anoushka Chaudhari

VI-Hope

Speech Competiton

Second

15

Aarya Arikkel

VI-Faith

Speech Competiton

Second

16

Ishani Ghare

VI-Courage

Speech Competiton

Third

17

Anvi Belsare

VI-Vigour

Speech Competiton

Third

18

Rajvardhan Jadhav

VI-Faith

Speech Competiton

Consolation

    

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

19

Chaitanya Deshpande

VI-Vigour

Solo Instrumental

First

20

Aarya Jadhav

VI-Hope

Solo Instrumental

Second

21

Jason Claver

VI-Faith

Solo Instrumental

Third

22

Arjun Kadam

VI-Vigour

Solo Instrumental

Consolation-First

23

Shriya Ankolikar

VI-Courage

Solo Instrumental

Consolation-Second

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

24

Ananya Ambikar

VI-Courage

Solo Song

First

25

Pranav Bankar

VI-Vigour

Solo Song

Second

26

Smera Prabhu

VI-Hope

Solo Song

Third

27

Rishita Jambhekar

VI-Courage

Solo Song

Consolation-First

28

Naman Karnawat

VI-Faith

Solo Song

Consolation-Second

    

    

Sr.No.

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

29

Arya Radekar

VI-Courage

Solo Dance

First

30

Paramitha S.

VI-Faith

Solo Dance

Second

31

Aarav Nair

VI-Courage

Solo Dance

Third

32

Riya pawar

VI-Vigour

Solo Dance

Consolation-First

33

Tanish Chheda

VI-Hope

Solo Dance

Consolation-Second

    

    

   STD 7

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Anshika  Deshmukh

7th Courage

Book Mark Making

First

2

Esheeta Kadam

7th Courage

Book Mark Making

Second

3

Shalvi-shaha

7th Courage

Book Mark Making

Third

4

Siddhant Agarwal

7th Faith

Book Mark Making

Third

5

Adwita Patil

7th Faith

Book Mark Making

Consolation (First)

6

Anvika Davangere

7th Hope

Book Mark Making

Consolation Second

    

    

7

Palak Choudhary

7th Faith

Doodle Art

First

8

Gargi Desai

7th Hope

Doodle Art

Second

9

Neela  Dass

7th Vigour

Doodle Art

Third

10

Jigisha  Patil

7th Courage

Doodle Art

Consolation (First)

11

Ishita raskar

7th Faith

Doodle Art

Consolation Second

    

12

Shreya Inamdar

7th Hope

Speech Competition

First

13

Swarnim Kakade

7th Vigour

Speech Competition

Second

14

Nisha Kamlesh Thakur

7th Courage

Speech Competition

Third

15

Swara Shende

7th Hope

Speech Competition

Consolation (First)

16

 Arnav Kothawade

7th Hope

Speech Competition

Consolation Second

    

    

17

Manjiri Kulkarni

7th Faith

Solo Singing

First

18

Gargi Khair

7th Faith

Solo Singing

Second

19

Sayee Shiraskar

7th Faith

Solo Singing

Third

20

Radhika Bajpai

7th Faith

Solo Singing

Consolation (First)

    

    

21

Shalmalli Yelkar

7th Vigour

Solo Dance

First

22

Shrutishree dadewar

7th Hope

Solo Dance

Second

23

Yukta Jain

7th Faith

Solo Dance

Third

24

Anavi  Sathe

7th Faith

Solo Dance

Consolation (First)

25

Megh Vadhiya

7th Faith

Solo Dance

Consolation Second

    

    

26

Hazel Jerin

7th Vigour

Solo Instrumental

First

27

Varad Yogesh Khandare

7th Vigour

Solo Instrumental

Second

28

NIVEDH NAIR

7th Courage

Solo Instrumental

Third

29

Nikhar Mehta

7th Vigour

Solo Instrumental

Consolation (First)

30

Saanvi Rahul Bhake

7th Hope

Solo Instrumental

Consolation Second

    

   STD 8

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

 

 

 

 

 

1

Swara Nitin Shiraskar

VIII Hope

Doodle Art    

FIRST

2

Bhargavi Rakesh Kale

VIII Hope

Doodle Art    

SECOND

3

Vihaan Goyal

VIII Vigour

Doodle Art    

SECOND

4

Aaliyah Yusuf

VIII Hope

Doodle Art    

THIRD

5

Avani kulkarni

VIII Faith

Doodle Art    

Consolation (First)

6

Siya Sandeep Kupate

VIII Vigour

Doodle Art    

Consolation (Second)

7

Sujay S.Sindagi

VIII Vigour

Doodle Art    

Consolation (Third)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Samarth Vaidya  

VIII Vigour

Mad-ad

FIRST

9

Sakshi Yogesh Ghate  

VIII Courage

Mad-ad

SECOND

10

Prathamesh Mahambare  

VIII Faith

Mad-ad

THIRD

11

Nandini Gachhi 

VIII Faith

Mad-ad

Consolation (First)

12

Sparsh Akshay Shah 

VIII Vigour

Mad-ad

Consolation (Second)

 

 

 

 

 

13

Kanak Sardeshmukh

VIII Hope

Music

FIRST

14

Shreya Watwe

VIII Hope

Music

SECOND

15

Aradhya Kurve

VIII Courage

Music

THIRD

 

 

 

 

 

 

16

Ojas Dongare.

VIII Hope

solo instrumental

FIRST

17

Deetya Shetty

VIII Courage

solo instrumental

SECOND

18

Sarthak Pandurang Babar

VIII Faith

solo instrumental

THIRD

19

Arnav karke

VIII Faith

solo instrumental

Consolation (First)

 

 

 

 

 

20

Anushka Shedge

VIII Courage

solo dance

FIRST

21

Sai Gojamgunde

VIII Hope

solo dance

SECOND

22

Anvesha Wani

VIII Faith

solo dance

THIRD

    

    

   Std 9

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Shreya Bhor

Hope

Extempore

1st

2

Samrudhi Somwanshi

Hope

Extempore

2nd

3

Bhargav Gorane

Faith

Extempore

3rd

 

 

 

 

 

4

Advika Ayakar

Courage

Tessellation

1st

5

Arya Chavan

Faith

Tessellation

2nd

6

Tanvi Kondedeshmukh

Faith

Tessellation

3rd

7

Yash Bhavale

Vigour

Tessellation

1st consolation

8

Vedika Lele

Courage

Tessellation

2nd consolation

 

 

 

 

 

 

9

Snigdha Rajit

Vigour

Mad-ADs

1st

10

Tanishka Kulkarni

Faith

Mad-ADs

2nd

11

Swanandi Sawant

Vigour

Mad-ADs

3rd

12

Isha Mane

Vigour

Mad-ADs

1st consolation

13

Ritisha Borde

Courage

Mad-ADs

2nd consolation

 

 

 

 

 

14

Neerav Kotasthane

Vigour

Solo Singing

1st

15

Vedant Wadekar

Hope

Solo Singing

2nd

16

Shaurya Hirlekar

Vigour

Solo Singing

3rd

 

 

 

 

 

17

Atharva Joshi

Vigour

Solo Instrumantal

1st

18

Varada Nair

Hope

Solo Instrumantal

2nd

 

 

 

 

 

19

Anusha Murty

Courage

Solo Dance

1st

20

Maahi Nayamgodar

Vigour

Solo Dance

2nd

21

Arsha Sadan

Faith

Solo Dance

3rd

22

Mukta Govilkar

Courage

Solo Dance

1st consolation

    

    

   STD 10

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Shreyans Kota

X Faith

  Solo Instruemntal    

First

2

Jack Farrell

X Faith

  Solo Instruemntal    

Second

3

Aayushree Arun Hebbare

X Courage

  Solo Instruemntal    

Third

4

Sahil Dama

X Vigour

  Solo Instruemntal    

Third

 

 

 

 

 

 

5

Urvi Brahme

X Faith

 Solo Singing 

First

6

Paras Kulkarni

X Hope

 Solo Singing 

Second

7

Nimisha Joshi

X Faith

 Solo Singing 

Third

8

Arya Kulkarni

X Courage

 Solo Singing 

Consolation

 

 

 

 

 

 

9

Nandana Rajesh

X Hope

Solo Dance

First

10

Sania konde

X Hope

Solo Dance

Second

11

Reva Dhananjay Shahane

X Courage

Solo Dance

Consolation

 

 

 

 

 

 

12

Aditya Shelar

X Vigour

Logo designing & Painting

First

13

Sanika Rakesh Deshmukh

X Courage

Logo designing & Painting

Second

14

Ketaki Toke

X Faith

Logo designing & Painting

Third

15

Mrunmayee Mane

X Vigour

Logo designing & Painting

1st Consolation

16

Samruddhi Adlinge

X Faith

Logo designing & Painting

2nd Consolation

17

Soundarya baravkar

X Vigour

Logo designing & Painting

3rd Consolation

 

 

 

 

 

 

 

18

Sameera Kalbhor

X Courage

Ramp Walk

First

 

 

 

 

 

 

19

Saanvi Prakash

X Vigour

Extempore

First

20

Krishna bobade

X Courage

Extempore

Second

21

Chinmayi Pethkar

X Courage

Extempore

Third

22

Riddhi Vaidya

X Courage

Extempore

Consolation

    

    

   Std 11

    

Sr.no

Name of the Student

STD and DIV

Name  of the competition

POSITION  WON

1

Adarsh Yogesh Thakare

XI Science

  Solo Instruemntal    

Consolation

 

 

 

 

 

2

Sachi Anikhindi

XI Science

Solo Dance

Third

 

 

 

 

 

3

Faheemuddin Sayyed

XI Science

Brochure Making

First


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

City Pride School,Nigdi

Intra School Result 2020

Std 

Competition

Name of participant

Prizes

6

Solo Singing

Manjiri Kulkarni 6F

 

1st prize

 

 

Neeraja Pandse 6C

 

2nd prize

 

 

Gargi Khair 6F

 

3rd prize

 

 

Rachit Ladwa 6H

 

1st Consolation

 

 

 

Radhika Deshpande 6C

 

2nd Consolation

 

 

 

 

 

 

Solo dance

Shalmali Yelkar 6V

 

1st prize

 

 

Shrutishree Dadewar

 6H

2nd prize

 

 

Swara Shende 6H

 

Consolation prize

 

 

 

 

 

Solo Instrumental

Anurag soppa

 6F

1st prize

 

 

Nikhar Mehta 6V

2nd prize

 

 

Nivedh Nair 6C

3rd prize

 

 

Ayesha Muqeem Sayyed 6H

1st Consolation

 

 

 

Siddhant Sanghavi

6C

2nd Consolation

 

 

 

 

 

 

Best  of waste

Siddhant Rajesh Agarwal

 6F

1st prize

 

 

Adwita Kapil Patil

 6F

2nd prize

 

 

Ved Thite 6V

 

3 rd prize

 

 

Smit Sameer Bahalkar 6F

 

1st Consolation

 

 

 

Nisha Kamlesh Thakur

 6C

2nd Consolation

 

 

 

Shourya Salunke 6 C

3rd consolation

 

 

Neela Das 6 C

4th consolation

 

Painting face mask

Palak Choudhary

 6 F

1st prize

 

 

Gargi Girish Desai

 6H

2nd prize

 

 

Anvi Kedar Thatte

6V

 

Anshika Sameer Deshmukh

6 C

 

3rd prize

 

 

1st consolation

 

 

Jigisha Anil Patil

 6C

2nd consolation

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Solo Singing

Aradhya Kurve

 7C

1st prize

 

 

Vedashree Dadewar

 7V

2nd prize

 

 

Sakshi Fegde

 7C

3rd prize

 

 

Aditi Londhe

 7H

1st Consolation

 

 

 

Kanak Sardeshmukh

 7H

2nd Consolation :

 

 

 

 

 

 

Solo Dance

Ananya Oruganty -7 Faith

 

1ST PRIZE

 

 

Arpit.V.Kataria-7  Hope

 

2 nd prize  

 

 

Sai Gojamgude

7 H

 1st consolation

 

Solo Instrumental

OJAS DONGARE- 7H

1st prize

 

 

ANKITA THAKARE 7V

2nd prize

 

 

MEETGUPTA 7F

3 rd prize

 

 

PRADNYA JADHAV 7V

3 rd prize

 

 

DEV BACCHE 7C

1st Consolation

 

 

OMKAR DONGARE 7H

2nd Consolation

 

 

VIRAJ KAKADE

7V

2nd Consolation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Word art

Siya Kankariya

 7C

1

 

 

Aaliyah Yusuf

 7H

2

 

 

Madhav Kulkarni

 7C

3

 

 

Advika Haldar

 7C

1st consolation

 

 

Nandini Gachchi

 7F

2nd consolation

 

 

 

 

 

Saree border – Pattachitra

Vihaan Goyal

 7V

1st prize

 

 

Drushti shah

 7C

2nd prize

 

 

Aradhya Phadnis

 7V

3rd prize

 

 

Pradnya Daithankar 7V

 

1st consolation

 

 

Anvvi Bhavesh Panchal 7H

 

2nd consolation

 

 

 

 

8

Solo Singing

Neerav Kotasthane

 8V

1st prize

 

 

 Vedant Wadekar

 8H

2nd prize

 

 

 Shreyas Kulkarni

 8H

3rd prize

 

 

Shourya Hirlekar

 8V

1st Consolation

 

 

Mahi Kasliwal

 8H

2nd Consolation

 

 

 

 

 

Solo Dance

Mukta Govilkar-courage

 8C

1st prize

 

 

Varada Nair - 8Hope

 

2nd prize

 

 

Aarsha Rajith Sadan -8 Faith

 

3rd prize

 

 

Maahi Nyamagoudar-

8 V

 

1st consolation

 

 

Anusha Ranjan Murthy- 8Courage

 

2nd consolation

 

 

 

 

 

Solo Instrumental

NIPUN TIWARI

 8H

1st prize

 

 

UPEN BUTALA

 8F

2nd prize

 

 

ADWITA MATHAPATI

 8H

3rd prize

 

 

ATHARVA JOSHI

 8V

1st Consolation

 

 

TEJAL KONDEDESHMUKH

 8C

2nd Consolation

 

Mimicry

Sampann Sanghai

 8C

1st prize

 

 

Samrudhi Saraf (8th Faith)

 

Consolation

 

Saree border – Madhubani

Swanandi

 Sawant 8V

1st prize

 

 

Tanvi Kondedeshmukh

 8F

2nd prize

 

 

Arya Chavan 8F

 

Rohan Khulge 8V

 

3rd prize

 

3rd prize

 

 

 

vedika lele 8C

 

1st Consolation

 

 

Advika Ayakar 8C

 

2nd Consolation

 

 

 

 

9 and 10

Solo Singing

Paras Kulkarni

 9H

1st prize

 

 

Shriya Dhawade

 9F

2nd prize

 

 

Afrah Chopdar

 9V

3rd prize